Karısını Öldürmek için Ameliyata O Girdi!

ABD’nin Florida eyaletinde 41 yaşındaki Dr. Benjamin Jacob Brown, 33 yaşındaki eşi Hillary Ellington Brown’ın kalp krizi geçirmesi ve kendisi yerel bir hastaneye nakletmemesi üzerine, ölümünden 6 ay sonra tutuklandı.

“KUSURLU İHMAL”

Operasyonun ardından yaşam destek ünitesine bağlanan Hillary, bir hafta sonra hayatını kaybetti. Benjamin Brown, kendi muayenesinde ikinci derece ağır cinayet ve kusurlu ihmal sonucu adam öldürmekle suçlanıyor.

Sağlık departmanı belgesine göre genç kadına, minyatür kas plikasyonu/abdominal skar revizyonu, iki taraflı kol liposuction, dudak enjeksiyonları ve kulak prosedürleri uygulandı. Benjamin’in hiçbir tıbbi eğitimi olmayan eşinin kendi anestezisini hazırlamasına ve kendi derisine dikiş atmasına izin verdiği, durumun kolundaki liposuction sırasında daha da kötüleştiği belirlendi.

20 DAKİKA BOYUNCA BEKLEMİŞ

Belgeye göre Hillary, eşine görüşünün bulanıklaşmaya başladığını ve “turuncu gördüğünü” söylediği ancak Benjamin’in eşinin yüzüne dolgu maddesi enjekte etmeye devam ettiği öne sürüldü. Hillary tepkisizleşip nöbet geçirmeye başladığında, Benjamin’in bir tıbbi asistanının acil servisi aramayı teklif ettiği ancak Benjamin’in reddettiği de iddia edildi. Benjamin’in 20 dakika bekledikten sonra acil servisi çağırdığı tespit edildi.

TUTUKLANDI

Şerif Ofisi, Birinci Bölge Adli Tabipliği ve Eyalet Savcılığı ile birlikte yürüttüğü kapsamlı bir soruşturmanın ardından Benjamin için tutuklama emri çıkardı. Hillary’nin babası Marty Ellington kızının ölümünden Benjamin’i sorumlu tutarak, “Egosu ve kibri yardım ihtiyacını gölgede bıraktı, beyninin oksijensiz kalma süresini uzattı ve nihayetinde ölümüne neden oldu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir